به چه کسانی اجازه ی ثبت شرکت داده می شود؟

شماره تماس: 42143-021
وب سایت:      http://companyregister.ir/
ایمیل: ehsan@companyregister.ir
تاریخ درج آگهی: ۱۳۹۵/۰۹/۲۹
صاحب آگهی:

توضیحات

شرکت تجاری،قراردادی است که به موجب آن دو یا چند نفر توافق می کنند سرمایه مستقلی را که از جمع آورده های آن ها تشکیل می شود ایجاد کنند و به موسسه ای که برای انجام مقصود خاصی تشکیل می گردد اختصاص دهند و در منافع و زیان های احتمالی حاصل از به کارگیری سرمایه سهیم شوند.به موجب ماده ی 195 قانون تجارت : «ثبت کلیه ی شرکت های مذکور در این قانون الزامی و تابع جمیع مقررات قانون ثبت شرکتها است ».
حال سوال اصلی این است که در ایران،به چه کسانی اجازه ی ثبت شرکت داده می شود؟ کلیه ی اشخاص حقیقی و حقوقی برای دستیابی به منفعت و سود می توانند دارایی و تخصص خود را که شامل سرمایه و ارائه ی خدمات است در کنار هم قرار دهند و شرکت ثبت کنند. همان طور که می دانیم هر کشور دارای ویژگی ها و قوانین خاص است و می بایست برای ثبت شرکت در هر کشور به قوانین و مقررات همان کشور مراجعه کرد. در ایران نیز قوانین خاصی برای ثبت شرکت ها در نظر گرفته شده است که برای شروع فعالیت تجاری می بایست مطابق این قوانین عمل نمود. به موجب قوانین ایران،کسانی که می توانند در ایران شرکت ثبت نمایند به شرح ذیل می باشند:

کلیه ی اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از ایرانی و خارجی می توانند در ایران شرکت ثبت نمایند.
دارا بودن سوء پیشینه اشخاص مانعی جهت ثبت شرکت نیست فقط نمی توانند جزء هیئت مدیره،مدیر عامل و یا بازرسین شرکت باشند.
اشخاص خارجی می توانند بدون شریک ایرانی به صورت مالکیت 100% در ایران شرکت ثبت نمایند.
چند شرکت با هم می توانند بدون وجود اشخاص حقیقی شرکت مستقلی ثبت نمایند.(Joint Venture) به منظور ایجاد اشتغال در ایران،سعی شده است تا این روند در ایران راحت طی گردد. (مدارک لازم گواهی ثبت شرکت+ کپی مدارک هویتی نمایندگان آن ها)

لازم به یادآوری است جوینت ونچر(Joint Venture) یا مشارکت انتفاعی،به یک واحد تجاری مشترک گفته می شود که توسط دو یا چند مشارکت کننده برای هدف مشخص تجاری،مالی،یا فنی ایجاد می شود.به بیانی دیگر،جوینت ونچر،به اتحاد چند شرکت یا فرد و یا ترکیبی از آن ها جهت انجام فعالیت مشخص گفته می شود،بدون اینکه مدت معینی برایش در نظر گرفته شده باشد.نظیر اتحاد چند شرکت جهت انجام پروژه های نفتیبرخی از مواد قانونی در این رابطه: _شرکتهای بیمه اعم از ایرانی و خارجی و تابع نظام نامه هایی خواهند بود که از طرف وزارت عدلیه تنظیم می شود. قبول تقاضای ثبت شرکتها و شرایط راجعه به ادامه عملیات آن ها منوط به رعایت مقررات نظام نامه های مزبور خواهد بود.(ماده 8 قانون ثبت شرکت ها.مصوب خرداد 1310 با اصلاحات بعدی)
_ هر شرکت خارجی برای این که بتواند به وسیله شعبه یا نماینده به امور تجارتی یا صنعتی یا مالی در ایران مبادرت نماید باید در مملکت اصلی خود شرکت قانونی شناخته شده و در اداره ثبت اسناد تهران به ثبت رسیده باشد.(ماده 3) _-تغییرات راجع به نمایندگان شرکت و یامدیران شعب آن باید به اداره ثبت اسناد کتبا اطلاع داده شود و تا وقتی که این اطلاع داده نشد ه عملیاتی که نماینده و یا مدیر سابق به نام شرکت انجام داده عملیات شرکت محسوب است مگر این که شرکت اطلاع اشخاصی را که به استناد این ماده حقی می کنند از تغییر نماینده یا مدیر خود به ثبوت رساند.(ماده 7)سوال:_آیا سهامداران شرکت سهامی خاص می توانند زیر سن قانونی 18 سال باشند؟سهامداران می توانند زیر 18 سال باشند اما نمی توانند عضو هیات مدیره باشند._آیا کارمند رسمی دولت می تواند از سهامداران یا عضو هیات مدیره باشد؟کارمند رسمی دولت تنها در صورتی می تواند سهامدار باشد که 20 درصد از سهام شرکت را در اختیار داشته باشد و بدون داشتن حق امضاء تنها می تواند عضو هیات مدیره باشد.از همراهیتان سپاسگزاریم. مفتخریم که توانسته ایم با بهره گیری از مشاورین متخصص و وکلاء خوشنام و با تجربه مجموعه ای فراهم آوریم به بلندای رضایت و اعتماد شما.همکاران ما در این مجموعه،با ارائه ی خدمات فوق حرفه ای کارآمد،شما را در تمامی مراحل ثبت شرکت یاری و مساعدت می نمایند."گروه فکر برتر " « مجموعه ای متشکل از برترین متخصصان با بهره گیری از خدمات بهینه »
http://companyregister.ir/

موقعیت

تهران, تهران
خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90

جزئیات آگهی

شناسه آگهی: 524
نمایش داده شده: 46
انقضاء: ۱۳۹۵/۱۲/۲۹

آگهی های مرتبط


تعریف شرکتتعریف شرکت
۱۳۹۵/۰۹/۲۹تهران

دسته بندی ها

جستجو در آگهی ها

جدیدترین آگهی ها

حاضرین سایت

81 کاربر آنلاین
81 مهمان

محل تبلیغ شما

180x150 به چه کسانی اجازه ی ثبت شرکت داده می شود؟| درج آگهی رایگان